Alchemia - użycie metali do praktyki duchowej: Platyna

Jest jednym z ośmiu metali znanym starożytnym. Jest to najbardziej mistyczny metal. Związany z tajemnicą, z poznaniem głębi Nieba. Stąd sama platyna lubi ludzi tajemniczych, usposobionych mistycznie, uduchowionych i oczywista idących w życiu doczesnym drogą religijną bądź drogą okultyzmu.

Platyna może dać ludziom pełną przemianę duchową przez miłość. Oczywiście nosić ją powinni ludzie "natchnieni z góry", czyli mistycy, ludzie mający otwarte oczy duchowe.

Według swej siły oddziaływania platyna ustępuje złotu, ale za to jej działanie jest szlachetniejsze. Dlatego też ten metal nie ma praktycznie przejawów negatywnych. Jest to metal prawie idealny. Mało tego, platyna jest jednym z niewielu metali, które nie niosą żadnego zła. Jest to metal tak samo odnoszący się do sprawiedliwego jak i do złoczyńcy. Nie znaczy to, że nie karze złoczyńców, ale traktuje wszystkich jednakowo.

Są jednak w charakterze tego metalu pewne zasady; jest ich trzy. Złoczyńca po prostu nie otrzyma duchowych darów. Tak samo zresztą nie otrzyma ich zwykły, przeciętny człowiek. Ten przeciętny, niezbyt szeroko duchowo otwarty człowiek niewiele dostanie od platyny, może jedynie zostać zabezpieczony przed chorobami psychicznymi. Ale znowu - jeśli się będzie odpowiednio prowadził.

Jednakże tych, którzy nie są w stanie udźwignąć duchowych darów platyna także obogaca na swój sposób. Zawsze sprzyja przebudzeniu człowieka, wyprowadza go ze śpiączki, i jeśli ten człowiek z punktu widzenia platyny zostanie oceniony jako normalny (a poznamy potem jej kryteria oceny), wyprowadza go ze śpiączki powoli i bezboleśnie; pozbawia złudzeń, nie raniąc go przy tym. Jest to bardzo przyjemne i szlachetne - odbieranie iluzji bez zadawania ran. Dzieje się tak dlatego, że platyna jest metalem prawdy niebieskiej.

Jedyne czego platyna nie lubi, to zaburzanie równowagi. Absolutnie nie znosi ludzi ostrych, bezczelnych, o wygórowanych ambicjach; po prostu się od nich odwraca. Może nawet ukarać. Jednakże będzie ona karać jedynie tych, którzy w nachalny sposób naruszają prywatność innych. Nawet w przypadku wygórowanych ambicji i bezczelności w ich przejawianiu, jeśli jednak innym to niespecjalnie przeszkadza, do ukarania nie dojdzie. Lecz gdy naruszana jest prywatność, to i owszem. Platyna karze jedynie tych, których ambicje przeszkadzają żyć innym. I jest to jedyny minus platyny - nie oszczędza tych, którzy w sposób celowy, zamierzenie, nieprzypadkowo szkodzą innym. Taka właśnie osoba nie będzie stopniowo i ostrożnie "pozbawiana złudzeń", lecz uczynione to zostanie na raz, twardo i bezpośrednio. Pewne wschodnie przysłowie mówi: "Lepiej 40 razy po trochu, niż to samo na raz...". A platyna to wszystko wykona za jednym zamachem, od razu pozbawi takiego człowieka złudzeń. W jednej chwili pozostawi go bez iluzji zupełnie, ukazawszy mu wszystko na tym świecie jakim ono jest. I jeśli taka osoba nie ma żadnego połączenia z Niebem, to będzie to gorsze niż śmierć. I jeśli, nie daj Boże, w tym człowieku nie ma w ogóle nic dobrego, nie ma dla niego nic świętego (bo przecież nawet ostatni szubrawiec czasem ma na dnie duszy coś świętego), to zginie on pozbawiony złudzeń, ponieważ nie będzie chciało mu się żyć bez tych iluzji.

Tak że platynę można nosić daleko nie wszystkim... Stale mogą nosić platynę tylko kontemplatorzy, ludzie dojrzali duchowo, mistycy wiodący dojrzały żywot, wyrozumiali wobec błędów innych, nie ingerujący w ich prywatność. Wszyscy inni powinni zakładać pierścionki platynowe jedynie na czas medytacji i modlitwy. Skutek będzie i tak piorunujący, ponieważ platyna jest praktycznie jedynym metalem, który ułatwia wyprowadzenie naszego Ducha z takich sfer, w których zwykł on przebywać. Platyna otwiera wrota do innego stanu i człowieka o czystym sercu pierwotnie oświeconego może wprowadzić w stan mistycznej ekstazy podczas modlitwy i medytacji. Przy czym nie będzie to fałszywa ekstaza, nie pseudo-otwarcie, pseudo-objawienie, w wyniku którego człowiek może postradać zmysły. Nie, będzie to prawdziwa religijna, mistyczna ekstaza, w wyniku której jego wiara się umocni bez pomieszania zmysłów. Autorowi znane są przykłady dziesiątków ludzi, którzy doświadczali objawień, super-objawień, nawiedzania przez Anioły itp., a wszystko to kończyło się w szpitalu psychiatrycznym. Platyna właśnie chroni przed chorobą psychiczną takich właśnie niedouczonych mistyków, lecz ratuje tylko tych, którzy nie pchają nosa w cudze sprawy: przecież jeśli idziesz tam do góry, to wcale nie musisz dokonywać ekspansji tutaj na Ziemi.

Wskazania astrologiczne. Bardzo dobrze platynę odbierają ludzie z kosmogramem woda-powietrze, sama woda, powietrze-woda i w ogóle z przewagą wody. Woda-powietrze z dodatkiem ognia -też może być. Ale układ woda-ogień-powietrze jest gorszy, przeszkadza nadmiar ognia.

Według statusu i aspektów wyróżnione powinny być następujące planety: Neptun, Księżyc, Wenus lub pary Neptun - Księżyc, Neptun - Wenus. Wszystko to, zwłaszcza w przypadku mocno zaznaczonych Strzelca i Wodnika, lecz te znaki muszą łączyć się z kosmogramem wodno-powietrznym lub wodno-powietrzno-ziemskim albo powietrzno-wodno-ziemskim, czyli praktycznie bez żywiołu ognia.

Pytanie z sali: A jeśli jest tam Słońce?

Odp: Właśnie, samo Słońce i już. Lub Słońce i Merkury. Czyli, żeby nie było pięciu planet w Strzelcu. Czy jest to zrozumiałe? Lepiej jest aby taki ognisty Strzelec nie nosił platyny. Natomiast wodny - może.

Pracować z platyną mogą wszyscy, oprócz rewolucjonistów, terrorystów i wszystkich tych, którzy chcą siłą zmieniać ludzi i porządek świata.

Natomiast stale nosić platynę nie zaleca się ludziom ze stałym kosmogramem. Byłoby to dla nich bardzo trudne, szczególnie dla przypadku: ogień-ziemia, ziemia-woda, zwłaszcza jeśli według aspektów i statusów wyróżniony jest Mars, Pluton i Jowisz (lub pary Mars - Pluton, Mars - Jowisz). Osoby z mocnym wpływem Jowisza są oczywiście bardzo różne. Można nosić platynę, jeśli najmocniej aspektowane planety to Jowisz, Neptun, Księżyc.

.

Ludzie z kosmogramem ogień-powietrze oraz ogień-woda mogą nosić platynę okresowo, nie na stałe, ponieważ ich stany medytacyjne, szczególnie w przypadku ogień-woda, trwają długo, czasem ponad dobę; te osoby mają bardzo głębokie doświadczenia mistyczne.

Wyroby i różne magiczne przedmioty rytualne z platyny wykonuje się w 27 dniu Księżyca. A odlewa się, wyrabia się, ofiarowuje się, kupuje się itd., włącza się je w cykle w 12 dniu Księżyca. Oczyszcza się w 20 dniu Księżyca, natomiast daje się odpocząć 5 doby Księżyca. (chociaż platyna nie potrzebuje wypoczynku - trzeba być wyjątkowym szubrawcem, żeby ją pobrudzić). Jednakże, leczenie platyną chorób psychicznych, zdejmowanie psychoz jej łaską, może ją strasznie pobrudzić.

Czyszczenie platyny.

Najprostszym sposobem jest wystawienie jej na światło słoneczne, pozostawienie tak na 2-4 godziny, a potem opłukanie w naczyniu ze świętą lub święconą wodą. Tego wystarczy. Drugim sposobem jest zwykłe oczyszczenie ogniem: 54 kręgi nad ogniem z mantrą np.: "Avarta vareszti". Żeby platyna wypoczęła dobrze jest kłaść ją do oliwy (ma z nią jakieś powiązania), na dobę.